Geoblog.pl    Maicol    Podróże    Wlochy    Cale zycie z wariatami

Cale zycie z wariatami

Włochy
Włochy, Torre del Greco

Stalem sie stalym gosciem w sali informatycznej. Pani wozna, gdy mnie widzi, juz prawie bez slowa udaje sie po klucz..

Dzisiaj mialem zwyczajowy, piatkowy "Dzien Swira", czyli 4 lekcje pod rzad z nauczycielem Danilo, o ktorym Wam pisalem, ze jest troche krejzolem. Los splatal mi figla i w sumie na swoj sposob go polubilem. Jego lekcje to totalny chaos, dzieciaki prawie wogole go nie sluchaja, a on wali w stol i krzyczy. Ciekawy jest obrzadek, jaki wykonuje Danilo po wejsciu do klasy. Uklada wszystkie swoje papiery i ksiazki na kupke, sprawdzajac uwaznie, czy aby rowno, rowniusko leza. Potem to samo robi ze stolem i krzeslem. Wiec jest swirem. Ale przy tym jest bardzo kulturalny i wie bardzo duzo ciekawych rzeczy, interesuje sie tym, co mowie o Polsce, zna kilka jezykow. Moje lekcje u niego wygladaja w ten sposob, ze Danilo kaze dzieciakom po kolei tlumaczyc kazde zdanie, ktore ja powiem. Wiec nie sa to lekcje angielskiego, ale tlumaczenia. Jest to jakis sposob na to, zeby uczniowie choc odrobine uwazali i skupiali sie na tym, co ja mowie.

Drugim smiesznym osobnikiem jest pan wozny, kolo 60tki. Za kazdym razem kiedy mnie widzi (czyli codziennie po kilka razy) zaprasza mnie do siebie, ze ugotuje cos dobrego, ze zjemy razem pyszny obiad a potem wypijemy pyszna kawe, ze zrobimy sobie fajny spacer po okolicy,ze on rozwiedziony z zona, ze ma psa, czy ja sie nie boje psa, ze on taki maly, nie gryzie, tylko skacze, i czy ja lubie kuchnie wloska, czy zjem mieso, czy na przyklad w te niedziele, czy o 11tej.. I tak od dwoch miesiecy. Ale nasze spotkanie na szczycie chyba w koncu dojdzie do skutku, bo umowilismy sie na te niedziele. Ale jeszcze jutro mamy potwierdzic, a potem jeszcze w niedziele on zadzwoni...Wiem, co powiecie. Bede uwazal, ze tak powiem, na tyly ;)

mmm
mmm - 2010-01-29 18:18
;) Ja pomyślałem - fajni goście, Ci Włosi. Najpierw Maradona, teraz inny typ... Chyba sympatycznie, nie?

mmm
mmm - 2010-01-29 18:19
Ale jedno Ci powiem - uważaj na tyły...

mochał z płocka.
mochał z płocka. - 2010-01-29 20:02
no nie mogę. to jakaś klątwa jest. albo Michał czyta w naszych myślach. ja też od razu chciałem polecić Ci uważanie na tyły xD

Maicol
Maicol - 2010-01-30 10:32
Ok, to bede uwazal na tyly ;D

Dzisiaj Anielo, ten pan wozny, przedstawil mi na kartce menu na jutro, skladajace sie chyba z 10 pozycji.. Trzymajcie kciuki, zebym nie pekl! (Ale nie jak malpki w tym dowcipie..tylko z przejedzenia;)

Leszek
Leszek - 2010-01-31 18:43
Jak się objesz i nie będziesz mógł się ruszać to będzie miał ułatwione "zadanie" hahaha

Gucia
Gucia - 2010-02-03 20:44
Ale Wy wszyscy jesteście!No dobra, też pomyślałam o tyłach...Jak mnie zapraszają do siebie starsze Panie, to jakoś się nie boję,że coś mi zrobią.Głowa do góry! nie każdy na tym świecie chce zagrozić naszym tyłom;)

Maicol
Michal Rudnicki
zwiedził 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 40 wpisów40 206 komentarzy206 194 zdjęcia194 0 plików multimedialnych0

13.11.2009 - 03.05.2010