Geoblog.pl    Maicol    Podróże    Wlochy    Cien wielkiej wulkany

Cien wielkiej wulkany

Włochy
Włochy, Torre del Greco

Od dwoch dni prowadze juz zajecia. Mam 21 h, w kazdej klasie chwilowo robie ten sam program, wiec 21 razy musze powtorzyc to samo.. uff. Ale z lekcji na lekcje wprowadzam ulepszenia,he he. Na pierwszy ogien poszla mapa Europy, tu jest Polska, tu Wlochy itp. Na ktorejs z lekcji jakis uczen zwrocil mi uwage, ze dany kraj zapisalem po niewlasciwej stronie tablicy. Spojrzelismy na siebie z nauczycielka ze zdumieniem: znaczy to, ze dzieciaki rozumieja o co mi chodzi! A to zaskoczenie..
Przebywanie w szkole jest dosyc smieszne, poniewaz kazde z okolo 400 dzieci, ktore ucza sie w tych naszych trzech budynkach, koniecznie musi powiedziec mi “Ciao Maicol”. Ja musze odpowiedziec “Ciao”, usmiechnac sie badz pomachac, zaleznie od wybranej przez danego ucznia/uczennice wersji powitania. Dzisiaj zdalem sobie sprawe, ze stoje w kiblu czekajac az dzieciaki pojda do domu, zeby uniknac 100 “Ciao” i tylez usmiechow lub pomachan. Chociaz wymyslilem tez nowa zabawe: kiedy dziecko mowi “Ciao Maicol”, ja rowniez mowie “Ciao Maicol”. Tu nastepuje chwila konsternacji, zdziwienie uwidacznia sie na twarzy pociechy, oczka lataja w gore i w dol..(eee.. o co chodzi temu Maicolu?!) A potem myk! Daja noge.
Dzisiaj odkrylem w trakcie popoludniowej przebiezki ciekawa sciezke,wiodaca w kierunku wulkanu. Sa niecodzienne widoczki, niestety na przebiezke nie wzialem aparatu, moze niebawem powtorze trase i obfotografuje. Natomiast jest to juz pierwszy pomysl na spacer dla tych, ktorzy przyjada mnie odwiedzic! A zeby nie bylo smutno, to pare zdjec naszych czworonoznych i nieco kaprawych przyjaciol. Tutaj pieskow i kotkow jest bardzo duzo, a ja sie z nimi wszystkimi przyjaznie!
Acha, poza tym doprowadzilem dzisiaj jedna nauczycielke do placzu. Ze smiechu. Siedzielismy na takim cotygodniowym zebraniu i jedlismy, jakzeby inaczej, pizze (ktorej resztki wzialem do domu i wlasnie je dojadam...). Jedna z pan wyciagnela z torebki banana i chyba powiedziala jakis dwuznaczny dowcip na jego temat. Ja nie zrozumialem, wiec zadaje pytanie: questo banano…? W tym momencie Rosanna, pewno nieco juz zmeczona, nie wytrzymala i wybuchnela panicznym smiechem. Jak to mi sie czesto zdaza, pomylilem rodzaj i powiedzialem cos w stylu “ta banana”. E, jakos na zywo bylo smieszniejsze ;)

Jolanta(ta od Pavsona)
Jolanta(ta od Pavsona) - 2009-11-25 22:34
Dużo masz tych ulicznych ziomków:)
Pozdrawiam!

Maicol - 2009-11-25 23:11
Sw. Jola od Pavsona ;)
Owszem, sporo tej zwierzyny, duzo smieci na ulicach, to jest sie gdzie pozywic i przekimac.. Jakby ktos sie wybieral w te okolice, to jest to lekki szok. Te smieci. A potem juz sie przestaje zauwazac. A w Polsce bedzie mi sie wydawalo, ze jest mega czisto ;)

mon
mon - 2009-11-26 13:51
jeny, uważaj, żeby Cie nie zeżarły...wyglądają groźnie.w szkole niebezpiecznie ;), an ulicy niebezpiecznie - toż to życia jak na wulkanie ;)
p.s. prawdziwie kaprawe te kotki

strz
strz - 2009-12-13 15:09
ta "banda rudego" niezla

Maicol - 2009-12-15 14:26
Wiedzialem Strz, ze Tobie sie te kocurki spodobaja ;) No i dobrze, ze zajrzalas i ze juz bedziesz z nami w studio :)

Michal Rudnicki
zwiedził 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 40 wpisów40 206 komentarzy206 194 zdjęcia194 0 plików multimedialnych0

13.11.2009 - 03.05.2010