Geoblog.pl    Maicol    Podróże    Wlochy    Portowe klimaty

Portowe klimaty

Włochy
Włochy, Torre del Greco

Zeby nie bylo, ze nic sie na blogu nie dzieje, pojechalem dzisiaj na rowerku do portu, pstryknac pare zdjec. Do portu droga bardzo przyjemna: caly czas z gorki, ale z powrotem juz ciezej.. Wiec docencie moj wysilek!

Poza tym dzisaj pare slowek wloskich:

Skonczyl mi sie gaz w butli, zatem trzeba bylo zamowic nowa. Butla z gazem to po wlosku: una bombola.

Wszyscy tutaj sa fanami pilki noznej. Potworne.. Zagorzaly kibic to: un tifoso di calcio.
(dzisiaj bylem zaproszony na obiad do rodziny jednej z pan nauczycielek, Mariny. Opowiadala mi, ze jej 9cio letni syn mowi tylko o pilce noznej, gra tylko w pilke nozna, a jak jest brzydka pogoda to gra w pilke nozna na play station. O dzizas.).

Bylem dzisiaj znowu na treningu taekwondo. Trener mial dla mnie wesola wiadomosc: dzisiaj bedzie kolega, ktory tez cwiczyl kiedys karate kyokushin! W taekwondo ma 4ty dan (stopien mistrzowski). No i teraz strasznie bola mnie nery.. Sam tego chcialem!

No i wlasnie a propos taekwondo, ostatnie powiedzonko wloskie na dzisiaj. Trenejro pytal sie mnie gdzie mieszkam, wytlumaczylem, a on pyta: mieszkasz sam? A ja: no tak.. A mistrzunio na to: jest takie powiedzenie neapolitanskie: Meglio solo che male accompagnato, czyli: lepiej samemu niz w zlym towarzystwie (czy jakos tak). Jaki madry gosc! Jeszcze sie tu zycia naucze :) Dajcie znak zycia, co u Was!

marud
marud - 2009-11-18 23:57
:D:D:D jak zwykle nie zawiodłem się na Twoich opisach la vida loca italiana;). Widzę, ze masz tam całkiem, całkiem - fantastycznie. Rozumiem, że odebrałeś już rzeczy z pralni? Teraz masz do wyboru - albo fiat 500, albo pralka - pewnie cenowo podobnie. Za to na pewno w Polszcze zadałbyś więcej szyku takią fiaciną, niż tikusiem. A propos - Twój pomarańczowy potwór spisuje się nieźle. Powoli przyzwyczajam się do braku kierunkowskazów i prawie-braku hamulców ;). Popierniczam prawie codziennie na stację PKP Otwock za pomoca Twojej fury i jest bosko! Poza tym - tu mokro, ale trochę cieplej niż ostatnio, Twoja Siora wymiata niezłe oceny z anatomii, a reszta trzyma się po staremu. W ostatnia sobotę mielismy małe party na Przewoskiej i trochę nam Ciebie brakowało.

PS. Rozumiem, że skoro piszesz ze swojego laptoka, to już masz interek na chacie? Może Sype'a sobie zainstalujesz i pogadamy?

PS. 2. Jeszcze nie przebukowałem biletu - mam nadzieję, że wkrótce sie to uda!

Trzymaj się.

Maicol - 2009-11-19 00:19
Co do pralni, to zaraz napisze w komentarzu do poprzedniago dnia! Dzieki wielkie za info, no i dobrze, ze Grubcio sie spisuje :) A siora moglaby sie odezwac! Chyba, ze tak ryje, ze czasu nie ma ;)
Wlasnie tak myslalem, ze musialo byc u Was jakies wieksze zgromadzenie, bo jakies tajemnicze maile dochodza, a je nie wiem, o so chozi.. Tzn. sie domyslam. Mnie tez Was brakuje i ciesze sie, ze widzimy sie w grudniu!

markotny marud
markotny marud - 2009-11-19 00:36
Weź się synkciu zorientuj, czy w Twoich okolicach można na nartach pośmigać - może byśmy Ci się na łeb w tym celu zwalili;). Nie da się jakoś z tego Wezuwiewiusza śmignąć?

Maicol - 2009-11-19 00:47
Tutaj chyba za bardzo sniegu nie uswiadczysz.. Ale moge popytac, jak to jest gieneralnie, w tych Wlochach ;) No i zapraszam nawet bez nart, przeplyniemy sie lodka i wejdziemy na Wezuwiusza! A fiata 500 naprawde bym chcial! Tylko czy by sie doczolgal do Polski..? Swoja droga, to jest niesamowite, jak oni kiedys te samochody robili, tutaj pelno jezdzi tych staruszkow i prawie zawsze sa to male cacka! A fiaciny 126p? Owszem, jeszcze sie tocza, ale wygladaja kiepsko..Poza tym dzisiaj wpadl gospodarz, Michelle, i powiedzial zebym sie nie wyglupial z tym praniem w reku tylko przyszedl skorzystac z jego pralki ;) Skype'a sprobuje sciagnac, bo yes, mam juz koternet na kwadracie.

Maicol - 2009-11-19 00:50
Konkurencyjny blog ;) Jest tam, jak sie przewinie strone w dol, jedno ciekawe zdjecie ;)

mon
mon - 2009-11-19 08:29
superowe te zdjęcia panoramiczne!
a dzieci jak Ci słodko przywitały - wzruszyłam się...

Kasia O.
Kasia O. - 2009-11-19 09:21
Wyrazy uznania dla Autora :) Od niedawno stałam się czytelniczką Twojego bloga :)
Masz Michał talent! Zazdroszczę ciepełka i widoków... Buziaki
Ps. Pozdrowienia od Huberta ;)

Maicol - 2009-11-19 23:50
Ciesze sie, ze mam nowego czytelnika, czy raczej czytelniczke ;) Kasiu, ja tez Was pozdrawiam no i gratuluje! Doszly do mnie jakies wiesci z Polski ;)

duram
duram - 2009-11-20 16:10
Hej! Typku! Pisz co tam u Ciebie?!

Michal Rudnicki
zwiedził 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 40 wpisów40 206 komentarzy206 194 zdjęcia194 0 plików multimedialnych0

13.11.2009 - 03.05.2010